SK  EN

O nás

Naša láska k mačkám sa začala jedného letného podvečera pred štyrmi rokmi, kedy sme si zo záhradkárskej osady doniesli domov dve malé približne 6-týždňové mačiatka, ktoré tam niekto „odložil“. Miš a Maš veľmi rýchlo ovládli celú domácnosť, omotali si nás okolo labiek a zabývali sa aj v našej posteli. Od tohto momentu to už bol len krôčik k tomu, aby sme začali navštevovať výstavy mačiek a uvažovať o tom, kto by sa mohol stať ďalším členom našej „rodiny“. Po návšteve svetovej výstavy mačiek v roku 2007 bolo rozhodnuté:-).

Majestátny vzhľad, výrazná papuľka, nádherné oči, chvost ako líška a štetinky na ušiach ako rys – kto by tomu odolal? My sme odolať nedokázali a tak sa „maiňáci“ stali súčasťou nášho života a nesmierne ho obohatili. Sú naozajstnými členmi rodiny a sú to „asistenčné“ mačky – nezáleží na tom, čo robíme, vždy je ich niekoľko okolo nás – pri práci na počítači, pri umývaní riadu, pri pozeraní televízie, pri práci v záhrade, v posteli:-).

Snažili sme sa pre nich vytvoriť čo najlepšie podmienky a tak majú okrem nášho malého rodinného domu plného škrabadiel a  miest na odpočívanie k dispozícii aj pomerne veľkú, ale dôkladne zabezpečenú záhradu, kde si počas pekných dní udržiavajú kondíciu lovením všetkého možného aj nemožného a vzájomným naháňaním sa.

Veľmi nám záleží na tom, aby boli šťastní, spokojní a zdraví a chceme, aby aj naše mačiatka robili svojim novým rodinám radosť dlhé roky a preto sme si naše chovné slečny a fešákov vybrali z naozaj solídnych chovateľských staníc s dlhoročnou tradíciou a veľmi dbáme na kvalitnú stravu, genetické testy, pravidelné očkovanie, kvalitnú veterinárnu starostlivosť a  v neposlednom rade na dôkladnú socializáciu mačiatok – našim cieľom je odchovávať nielen typovo pekné, ale aj zdravé, sebavedomé a prítulné mačiatka, ktoré budú „svojim“ ľudom robiť len radosť. Mačiatka sú vychovávané v domácnosti a zvykajú si na bežný život s ľuďmi a ostatnými členmi našej svorky. S novými majiteľmi udržiavame pravidelný kontakt a sme radi, keď nám pošlú správy a fotky o živote v novej rodine.

Budeme radi, ak sa aj prostredníctvom nášho webu stanete hosťami našej rodiny nežných obrov a mačacích sŕdc :-).


P.S. Všetci mačací členovia našej rodiny sú pravidelne vakcinovaní, boli testovaní (FeLV, FIV – negat.) a stará sa o nich skvelý veterinár MVDr. Slavomír Truska.