SK  EN

Mačiatka


Máme mačiatka

 

 

 

Vrh CH - Charming Babies :)))

 

Rodičia: CH Athena of Vesper*SK a Butterflydust´s Happy Day*DE 

Dátum narodenia: 9. 1. 2014

Obidvaja rodičia sú HCM N/N, SMA a PKD negat

 

Rodokmeň

 Meno  Pohlavie               Farba  Fotografie     Stav
 Charlie  chlapček  čierny s bielou  (n 09)           tu  v novej rodine  
 Chilli  chlapček  červený mramorovaný (d 22)             tu  v novej rodine
 Cheyenne    dievčatko  čierna  (n)           tu  voľná

 

Vrh I - Irresistible Girl :)))Rodičia: Elaine of Vesper*SK a Butterflydust´s Happy Day*DE 

Dátum narodenia: 7. 10. 2014

Obidvaja rodičia sú HCM N/N, SMA a PKD negat

Rodokmeň

 Meno  Pohlavie               Farba  Fotografie     Stav
 Imani  dievčatko  modrá tigrovaná s bielou  (a 09 23)           tu  v novej rodine  

 

 

Vrh J - Jedi Boy :)))


Rodičia: Jamaica of Beyrouth*CZ a IC Amazing Goliash of Vesper*SK 

Dátum narodenia: 9. 10. 2014

Obidvaja rodičia sú HCM N/N, SMA a PKD negat

Rodokmeň

 Meno  Pohlavie               Farba  Fotografie     Stav
 Jedi Red Dragon   chlapček  červený tigrovaný  (d 23)           tu  voľný  

 

 


Naše mačiatka sú pre nás malý zázrak a preto pre nich hľadáme starostlivých a dobrých ľudí. Odísť do novej schválenej rodiny môžu najskôr vo veku 16 týždňov a to už budú dvakrát vakcinované, odčervené a budú mať identifikačný mikročip. Každého záujemcu u nás radi uvítame a aj po odovzdaní mačiatka budeme radi, ak s nami noví majitelia ostanú v kontakte a príležitostne nám pošlú fotky a budú nás informovať o tom ako sa mačiatku darí.

Stav:

Voľné – znamená to, že o mačiatko ešte nikto neprejavil záujem alebo že sme pre neho vhodnú rodinu z doterajších záujemcov nevybrali

Zahovorené – o mačiatko už niekto vhodný prejavil záujem, ešte stále sa však môžete o neho zaujímať

Rezervované – za mačiatko už vybraný záujemca zložil zálohu, je však možné, že ku kúpe nakoniec nemusí dôjsť, takže malá šanca tu stále je-:)))

Predané – pre mačiatko sme vybrali vhodnú rodinu a záujemca už aj zaplatil plnú cenu.

Jediné, na čom naozaj záleží je to, aby naše mačiatka našli dobré rodiny a ľudí, ktorí ich budú milovať tak, ako my. Uprednostníme záujemcov, ktorí budú chcieť mačiatko ako maznáčika – to znamená, že ho nebudú používať na ďalší chov a do jedného roka ho nechajú vykastrovať. Ak sa vám niektoré mačiatko páči, napíšte nám e-mail. Poskytneme vám informácie o ďalšom postupe a o podmienkach, za akých ho môžete od nás dostať. Ak sa po nezáväznej návšteve rozhodnete, že si vás niektorý z čertíkov omotal okolo labky a ďalej už bez neho nedokážete žiť, podpíšeme s vami zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, na základe ktorej budete mať na mačiatko predkupné právo. Všetky ostatné podrobnosti, ako aj informácie o tom, čo má mačiatko rado a ako sa o neho treba starať vám poskytneme pri osobnom stretnutí.

Niečo o mačiatkach...

Naša chovateľská stanica odchováva len mačiatka s preukazom pôvodu (PP). Mačiatka s PP sa môžu stať maznáčikmi (to znamená, že na nich nový majiteľ nebude odchovávať vlastné mačiatka) alebo môžu byť predané ako chovné. Ceny za mačiatko na maznáčika a mačiatko do chovu sa značne líšia (minimálne v pomere 1 ku 2).

Budeme radi, ak si ešte pred tým, ako nás oslovíte prečítate nasledujúce články, ktoré sa zaoberajú problematikou mačiatok s preukazom pôvodu (PP) a bez preukazu pôvodu.

http://kocici.net/clanky/4

http://www.kotatko.net/index.php?view=koteSppNeboBez

http://kocici.net/clanky/6-o-cem-je-chov-kocek-aneb-myty-o-chovatelich


Pri výbere mačiatka vezmite prosím vždy do úvahy všetky okolnosti: aké mu viete vytvoriť podmienky, či sa budete vedieť o neho dobre postarať počas celého jeho života, či sa Vám chovateľ zdá byť slušným človekom a bude sa s Vami rozprávať aj po tom ako mu zaplatíte, či sú jeho mačky zdravé a v akom prostredí žijú, akú má povesť. Nebojte sa požiadať o radu veterinára alebo navštívte internetové fóra a zistite si aké skúsenosti majú iní ľudia s Vami vybranou chovateľskou stanicou. Určite sa však pri výbere mačiatka riaďte svojim srdcom - bude to Váš spoločník a člen rodiny na veľa rokov života - prajeme Vám šťastnú ruku -:)))


Cheyenne of Vesper*SK
Imani of Vesper*SK
Jedi Red Dragon of Vesper*SK